تعمیر برد

تعمیر و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی و یخچال

تعمیرات برد لباسشویی مشهد

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ، دلایل خرابی برد ، رفع عیب برد لباسشویی ، مشکلات خرابی لباسشویی که به برد الکترونیکی مرتبط میباشد
تعمیر و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی

تعمیر برد

توجه : شما عزیزان برای تعمیر لباسشویی و یا تعویض و تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی میتوانید از خدمات پارس تکنیک بهره مند شوید .

آسیب دیدن قطعات لوازم الکتریکی معمولا باعث عدم کارکرد یا کارکرد ناصحیح قطعات موجود دیگر در آن دستگاه می شود ، امروزه یکی از وسایل پرمصرف در خانه ماشین لباسشویی است که در صورت بروز خرابی در قطعات آن باعث تعویق در کارهای خانه و ایجاد مشکلاتی می شود.

گاهی اشکالات فنی در قسمتهایی از ماشین لباسشویی به وجود می آید مثلا خرابی در قسمت سیم کشی ، صفحه کلید ، پنل دیجیتالی ، میکرو سوئیچ درب ، المنت (هیتر) ، ترمیستور، سنسور حراراتی ، شیر برقی لباسشویی ، تایمر لباسشویی ، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ، واتر پمپت تخلیه باسشویی ، هیدروسنسور و …

مشکلات مرتبط به قسمتهای مختلف دستگاه می تواند الکترونیکی و یا مکانیکی باشد تشخیص دقیق وبه موقع قطعه معیوب شده و سوخته از بروز صدمات جدی در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. بعضی از مشکلات دیگر که می تواند برای یک دستگاه بوجود آید می تواند به دلیل استفاده نادرست از وسیله باشد مثلا استفاده از پودر بی کیفیت ماشین لباسشویی که با تولید کف زیاد می تواند لوله هوای هیدروسنسور را بسته و عمل ابگیری را دچار مشکل کند.

پس استفاده صحیح از وسایل خانگی مهمترین دلیل نگهداری و افزایش عمر وسیله می باشد. در این مقاله به آشنایی با قطعه مهمی در ماشین لباسشویی به نام برد الکترونیکی و عیب های حاصل شده از خرابی در این قطعه و همچنین تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می پردازیم .

نمونه تعمیرات برد لباسشویی

[metaslider id=”670″]

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

با توجه به پیشرفت در زمینه تکنولوژی و علم ، تولیدات لوازم خانگی برای ایجاد نو آوری ها و کارایی بهتر از وسیه قطعاتی جدید را جایگزین قطعات قبلی می کند تا کارایی بهتری را در لوازم خانگی ارائه دهد ، در ماشین لباسشویی ها نیز این روند وجود دارد ، یکی از قطعات ماشین که با پیشرفت تکنولوژی به روز شده است برد الکترونیکی آن است که در ماشین لباسشویی های جدید پیشرفته تر شده است .

با در نظر گرفتن اینکه ماشین لباسشویی های تولید جدید دارای برد های تخصصی و پیشرفته تری می باشند که وظیفه آنها کنترل سایر قسمتهای ماشین لباسشویی می باشد ، بنابراین اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار مشکل و نقص فنی شود باید تعمیرات آن را به تعمیرگاه های مجاز بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید .

وظیفه اصلی برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی کنترل و هدایت فرمان هایی است که از سمت دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان کارکرد شسشتو را معین می کند است ، این قطعه کارکرد بسیار مهمی در ماشین لباسشویی دارد و چنانچه اسیب ببیند مشکل اساسی در دستگاه به وجود می آید و شما قادر به استفاده از ماشین لباسشویی به هیچ وجه نخواهید بود ، در صورت معیوب شدن برد الکترونیکی حتی ماشین لباسشویی روشن نیز نخواهد شد .

چنانچه برد الکترونیکی لباسشویی بوش ، آاگ ، سامسونگ و ال جی شما عزیزان نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی، نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ بهره مند شوید .

چرا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب شده است ؟

قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خازن ها و فیوزهای حساس هستند که روی برد تعبیه شده اند ، در صورتی که برق دچار نوسان شود باعث اتصالی در خازن و سپس سوختن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهد شد ، همچنین اگر به دلایلی مانند کار نکردن صحیح قطعات درونی ، آب به درون ماشین نفوذ کند باعث ایجاد اتصالی در سیم پیچی داخلی می شود و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می سوزد در صورت بروز چنین مشکلی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد.

اب به داخل ماشین نفوذ کرده سیم پیچی ها اتصالی می کنند و بدنه ماشین نیز دارای برق می شود. در صورت آتش سوزی ماشین نیز برد الکترونیکی می سوزد و قابل تعمیر نیست ؛ در صورتی که مشکل از خازن و فیوزهای برد الکترونیکی باشند و قابل تعمیر ، می توان برد را تعمیر کرد اما در صورتی که برد بسوزد و قابل تعمیر نباشد ، برد جدیدی را بر روی ماشین نصب می کنند تا ماشین لباسشویی بتواند دوباره کارکرد داشته باشد و کاربر بتواند برای شستشوی البسه از آن استفاده کند .

در صورت تعویض برد اطمینان حاصل کنید تا از برد اورجینال و مناسب استفاده شود تا هزینه تعمیرات شما به هدر نرود و هم چنین ماشین لباسشویی بتواند مثل سابق کارکرد درستی داشته باشد و صدمه ای به قطعات دیگر ماشین لباسشویی و یا خود دستگاه به طور کل ایجاد نکند .
مشکلات ماشین لباسشویی که به برد الکترونیکی مرتبط است

مشکل در اجرای برنامه‌ها توسط ماشین لباسشویی: یعنی لباسشویی برنامه را طبق برنامه و دستور صادرشده انجام نمی‌دهد.
ازکارافتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین
خاموش شدن پنل جلویی ماشین لباسشویی
خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار

اگر مشکل لباسشویی ایندزیت ، کنوود ، دوو و ارج شما عزیزان به برد الکترونیکی مرتبط میباشد کافی است از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ارج بهره مند شوید .

تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

گاهی برد الکترونیکی به قدری صدمه دیده است که نمی توانید آن را تعمیر کنید و باید تعویض شود در این صورت برای کاهش در هزینه و زمان بهتر است قطعه را سریع تر عوض کنید در این صورت تعویض کار بیهوده ای است زیرا بعد از چند بار کار کردن دوباره قطعه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت و این کار مقرون به صرفه نیست زیرا مجددا باید هزینه تعمیرات را بپردازید و هم چنین ممکن است قطعه معیوب به ماشین لباسشویی آسیب برساند ، نوع دیگر از تعمیرات برد هستند که با تعمیر قسمتی از برد یا تعویض قطعه کوچک برد شما مانند روز اول می‌شود و دیگر نیازی به تعویض آن نیست و شما از قطعات اولیه دستگاه خود استفاده می‌کنید. در بسیاری از موارد تعمیرات برد مقرون‌ به‌صرفه خواهد بود.

پس از تلاش های ناموفق برای تشخیص و چک کردن قطعات معیوب معمول و هر چیز دیگری می توان بر روی آن نتیجه گیری کرد که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب است .

اگر شما اطلاعات فنی کافی برای تعمیرات دارید با طی کردن مراحل زیر می توانید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را تعمیر یا تعویض کنید :

هشدار: تعمیر لوازم خانگی می تواند خطرناک باشد، اطمینان حاصل کنید که از راهنماهای مناسب، ابزار و وسایل ایمنی صحیح برای انجام تعمیرات استفاده کنید و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تمام مراحل را درک کرده اید و قادر به انجام تعمیرات هستید، برخی از تعمیرات باید توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود.

1- برق را خاموش کنید

برای ایمنی خود و ماشین لباسشویی قبل از شروع تعمیرات ، دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز بکشید تا با خیالی آسوده بدون صدمه زدن به جان خود و دستگاه تان به تعمیرات بپردازید. (این مرحله ساده پیش نیاز و از مهمترین مراحل تعمیرات یا تعویض قطعات در لوازم الکتریکی می باشد، بنابراین این مورد را جدی بگیرید)

2- کنترل پنل را خارج کنید

کنترل پنل را برداشته و پوشش کشیده شود، با استفاده از پاک کننده های الکتریکی این قسمت را از آلودگی ها پاکسازی کنید، اکنون اجازه دارید یک نگاه دقیق تر داشته باشید

نگاهی به آن الکترولیتیک در قسمت منبع تغذیه نگاه کنید از برد الکترونیک، بالا برجسته است، او خشک شده است.

3- خازن های الکترولیتی باید به طور کامل صاف باشند و هنگامی که تا خوردگی در ان ها باشد مطمئن باشید آنها شکست خورده اند و یا حداقل در حال خروج از برد الکترونیکی هستند.

به دلیل گذشت زمان و کارایی و همچنین وجود حرارت مهر و موم های خازن آب شده است و شکسته شده است یا از جای در آمده است.اگر الکترولیت ها از برد خارج شده باشد باعث خرابی و اسیب دیدن برد الکترونیکی می شود ، در صورت خرابی در قسمت خازن ، خازن جدیدی روی برد نصب می شود و برد می تواند به فعالیت خود در مجموعه قطعات ماشین لباسشویی ادامه دهد.

برای تعویض خازن های معیوب برد الکترونیکی ماشین لباسشویی نیز وقتی تلاش کردید کار ماشین لباسشویی را شروع کنید سعی می کنید درب را قفل کنید و موتور حدود 5 ثانیه یا بیشتر روشن می شود و هرگز پیشرفت نخواهد کرد پس از این، نور قفل درب چشمک می زند حتی اگر برنامه را لغو کنید آن را خاموش کنید و سعی کنید آن را دوباره شروع کنیدهمین جریان فقط ادامه خواهد داد.

تنها راه برای خاموش کردن نور قفل درب، این بود که دو شاخه دستگاه را از پریز جدا کنید، پس از جدا کردن و وصل آن دوباره چرخه تکرار می شود. روشن، ضربه شروع، قفل کلیک، موتور تبدیل، و سپس هیچ چیز کار نمی کند فقط نور قفل درب چشمک زن می زند .

بنابراین کنترل پنل را کشیده و در نگاه اول هیچ چیز را غیر عادی نمی بینید ، اما پس از بازرسی دقیق تر، یک خازن کوچک 1000 متری با 6.3 ولت پیدا می کنید ، کلاهک قدیمی که به مرور زمان یا بر اثر حرارت زیاد آب شده است و لحیم ان باز شده است را برداشته و به جای آن خازن جدیدی را نصب می کنید.

چگونگی کارکرد این مدار کنترل کمی پیچیده است اما کارایی این خازن ها با قفل درب ماشین لباسشویی در ارتباط است ، وقتی درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود ماشین نمی تواند کارکرد خود را شروع کند و پیشرفتی نخواد داشت و موتور ماشین تا زمانی که تعمیرات لازم انجام نشود نمی تواند با این مشکل مواجه شود، بنابراین عملکرد این خازن ها در مدار برد اکترونیکی ماشین لباسشویی بسیار حائز اهمیت است .

تعمیر برد لباسشویی مشهد

 

تمامی دستگاه های الکتریکی قطعه به نام برد دارند و ماشین لباسشویی هم از این قطعه بی بهره نمانده است. برد در لباسشویی درست همان کاری را انجام می دهد که بردهای سایر دستگاه می کنند؛ یعنی تمامی اجزا و قطعات را تحت کنترل خود دارد. تعمیر برد لباسشویی بدین جهت دارای اهمیت است که تداوم خرابی آن، عملکرد کلی ماشین را مختل خواهد کرد.

با توجه به ارتباط برد با همه بخش های دستگاه، در صورت تعمیر ناقص یا اشتباه این قطعه، باید منتظر آسیب های جدی تر و به دنبال آن، صرف هزینه بیشتر برای تعمیرات لباسشویی تان باشید. ما با بهره گیری از تجربه و دانش تیم تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران، نکاتی را در خصوص کلیات فرایند تعمیر برد لباسشویی به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با این حال توصیه می کنیم خودتان برای ترمیم این قطعه کاری نکنید و مراحل بررسی، تعمیر و احیانا تعویض برد را به کادر فنی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی محول کنید.

نمونه تعمیرات برد یخچال

[metaslider id=”710″]

 

تعمیر برد یخچال

شاید از خودتان بپرسید برد یخچال چیست؟ آیا اصلا مگه یخچال هم برد الکترونیکی دارد؟ خوب دوستان عزیز باید عرض کنم برد الکترونیکی در تمام وسایل الکترونیکی حتی یک ساعت مچی وجود دارد. یخچال نیز دارای برد الکترونیکی می باشد. برد الکترونیکی در داخل یا بر روی بدنه یخچال قرار دارد.

تعمیر برد یخچال مشهد

وظیفه برد الکترونیکی در یخچال

برد الکترونیکی در یخچال حکم مغز را دارد. همانطور که در انسان تمام فرآیندها به سوی مغز ارسال می شود و مغز دستورات را صادر می کند. برد الکترونیکی در یخچال نیز همین کار را انجام می دهد. همانطور که اگر مغز از کار افتد تمام بدن از کار می افتد. در یخچال نیز همین گونه می باشد. اگر برد یخچال معیوب شود می تواند تمام یخچال را از کار بیاندازد. یخچال بدون برد الکترونیکی هرگز کار نخواهد کرد.

به همین دلیل است که حتی اگر کوچک ترین حادثه ای برای برد الکترونیکی یخچال پیش آید. باعث می شود یک قسمت کامل از یخچال از فعالیت باز ایستد. زیرا هر فراِند و فعالیتی که یخچال انجام می دهد دستورش از برد الکترونیکی می آید. اگر چیپ فرآیند موردنظر بر روی برد یخچال معیوب شود، فرآیند مورد نظر هرگز انجام نخواهد شد.

برای مثال:

اگر چیپ مربوط به روشن شدن کمپروسور یا موتور یخچال خراب شود یخچال روشن نمی شود.

اگر چیب یا خازن مربوطه به انجام فرآیند دیفراست خراب شود، یخچال گرم می شود و خنک نخواهد کرد.

اگر چیپ مربوط به سنسورها خراب شود یخچال سیگنالی از سنسور دریافت نخواهد کرد و ارور خواهد داد.

همچنین اگر سنسوری یا سیم برقی از یخچال خراب شود سیگنالی به برد ارسال نمی شود و یخچال ارور خواهد داد.

برد یخچال مهم ترین قسمت یخچال می باشد. در نتیجه قیمت بالایی نیز خواهد داشت. قیمت برد یخچال برای یخچال های ایرانی و خارجی متفاوت می باشد. یخچال های داخلی قیمت برد کمتری دارند. اما یخچال های خارجی و مخصوصا آمریکایی و اروپایی دارای قیمت بالایی می باشند.

یکی از معتبرترین و با سابقه ترین(22 سال سابقه تعمیرات برد یخچال) نمایندگی تعمیرات برد یخچال فریزر و تعمیر برد ساید بای ساید در گروه پارس تکنیک می باشد. با افتخار کامل آماده تعمیر تمام بردهای الکترونیکی یخچال، از تمام برندهای موجود در بازار می باشد. از جمله این برندها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

تعمیرات یخچال سامسونگ مشهد تعمیرات یخچال ال جی مشهد تعمیرات یخچال دوو مشهد تعمیرات یخچال بوش مشهد تعمیرات یخچال اسنوا مشهد تعمیرات یخچال بکو مشهد تعمیرات یخچال الکترواستیل مشهد

تعمیرات یخچال پارس مشهد تعمیرات یخچال امرسان مشهد تعمیرات یخچال هیمالیا مشهد تعمیرات یخچال فیلور مشهد
تعمیرات یخچال آزمایش مشهد تعمیرات یخچال یخساران مشهد تعمیرات یخچال حایر مشهد تعمیرات یخچال شارپ مشهد تعمیرات یخچال هیوندا مشهد تعمیرات یخچال کنوود مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی باکنشت مشهد

تعمیرات یخچال و لباسشویی بلومبرگ مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی تکنو گاز مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی مجیک مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی وستینگ هاوس مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی سینجر مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی ویرپول مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی مدیا مشهد

تعمیرات یخچال و لباسشویی دیپوینت مشهد تعمیرات یخچال و لباسشویی هاردستون مشهد

تعمیر برد یخچال مشهد

فیسبوکتویتراینستاگرامیوتیوبپینترست